Tagasi

Kevadine rehvivahetushooaeg on käes

Kui liigute ainult põhimaanteedel ja peatänavatel, siis tasub hakata mõtlema juba naastrehvide väljavahetamisele suverehvide vastu. Kõrvalteedel liikujatel ei maksa selle otsusega veel kiirustada. Otsuse teeb iga juht ise.

„Hetkel võib kõrvalteedel kohata veel talviseid olusid, kuid põhimaanteed ja linnatänavad on juba suviselt paljad ning neid ei ole naastrehvidega mõtet kulutada," ütles Maanteeameti nõunik Villu Vane, kelle sõnul kehtestab riik ainult äärmised ajalised piirid, kuid jätab konkreetse rehvivahetamise otsuse tegemise iga sõidukijuhi enda teha. „Vastavat otsust tehes tuleks juhil võtta arvesse oma tegelikku liikumismarsruuti," selgitas Vane. Samas ei tohiks mingil juhul unustada võimalikku libedus teket õhtuti ja varahommikuti. „Põhimaanteede teeolud võivadki päikeselistel päevadel tunduda juba päris suvised, kuid läbikülmunud pinnase tõttu ei võta libeduse teke ilma jahenemise korral kuigi palju aega."

Politsei- ja Piirivalveameti komissari Riho Tänaku sõnul võiksid autojuhid rehvide vahetamise eel veenduda, et nende peamiste sõidumarsruutide teekatted on lume- ja jäävabad ning heita pilk lähima aja ilmaennustusele. „Kõige olulisem on siiski, et liiklemine oleks võimalikult ohutu. Politsei soovitab vahetada naastrehvid suverehvide vastu siis, kui ilmaolud seda lubavad," ütles Tänak.

Vastavalt majandus- ja kommunikatsiooniministri 13.06.2011. a määruse nr 42 „Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ning nõuded varustusele” lisale 1 ja 2 võib naastrehve sõidukil kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

Allikas: Maanteeamet