Tagasi

Uus Note on täis nutikaid ohutusfunktsioone

Kuna ostjad nõuavad B-segmendi autodelt senisest enam, tuli Nissani inseneridel uue Note’i konstrueerimisel toime tulla täiesti uute nõudmistega. Spetsiaalselt nõudlikule Euroopa turule loodud uues Note’is kasutatakse arvukalt erinevaid nutikaid ohutusalaseid uuendusi ja kujunduselemente. Paljud neist jõuavad väikeautode segmenti esimest korda.

Sel sügisel turule tuleva uue Note’i üks olulisem ohutuslahendus on Nissani turvakilp. See süsteem koosneb kolmest uudsest ohutusfunktsioonist, mis koos tagavad juhile erakordselt hea nähtavuse ja kaitse:

  • pimealahoiatus – sõiduki tuvastamisel pimealas süttib Note’i küljepeeglil hoiatustuli. Kui juht annab märku rea vahetamisest, ent süsteem tuvastab ohualal sõiduki, hakkab hoiatustuli vilkuma ja kostab hoiatussignaal;
  • sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem – täiustatud arvutiprogramm tuvastab isegi halvasti nähtavad teemärgised, võimaldades autol kindlaks määrata teelt kõrvalekaldumise, kui juht ei ole suunatuld sisse lülitanud. Kõrvalekaldumise korral antakse juhile hoiatus;
  • liikuva objekti tuvastamine – see süsteem annab kuuldava ja nähtava hoiatuse, kui auto taga liigub keegi või miski, näiteks kui laps läheneb tagurdavale Note’ile. Kaamera pilt kuvatakse 5,8-tollisel NissanConnecti ekraanil.

Erinevalt konkurentide lahendustest kasutavad kõik Nissani kaitsekilbi elemendid andmeid, mida edastab üks lainurk-tahavaatekaamera, millele on lisatud ainulaadne nutikas puhastussüsteem. Vee ja suruõhu abil hoiab see läätsed alati puhtana.

B-segmendis debüteerib ka Nissani hästi tuntud täisvaatemonitor – seade, mis annab juhtidele uskumatu 360° vaate, et tagurdamine kulgeks muretult.

Nende omadustega seab uus Note kättesaadava ja taskukohase tipptehnoloogia vallas uue standardi.