Tagasi

ESMAESITLUS: Nissan GT-R NISMO – Nissani seeriasse GT-R lisandub 2014. aastal Nissan GT-R Nismo

Legendaarse Nissan GT-R-i võidusõidust inspireeritud versioon tuuakse esimest korda avalikkuse ette.600 hj (441 kw) muudab sõiduki välkkiireks.Täiustatud aerodünaamika annab kiirusel 300 km/h täiendava 100 kg surujõu, et teelpüsivus oleks esmaklassiliselt hea.

Nissan GT-R Nismo esmaesitlusega püstitatakse rekordeid ja täituvad unistused. See võidusõidusuunitlusega mudel, millel on murranguline täiustatud aerodünaamika ja ülitäpne juhitavus, tagab tehasehäälestusega superauto dünaamika. Nissan GT-R-il on sõidukite maailmas juba parimate tulemustega superauto staatus ja nüüd on Nissan tuginenud veel kaubamärgi mootorispordi asjatundja Nismo aastakümnete pikkusele võidusõidukogemusele, et arendada välja ülivõimas Nissan GT-R.

Nissan GT-R näitas suurepärast klassi Nürburgringil, mis on üks maailma kuulsamaid ja raskemaid võidusõiduradasid. 30. septembril istusid neli kogenud sõitjat kordamööda võidusõiduks kohandatud Nissan GT-R Nismo rooli ning igaüks sõitis läbi kaks Nordschleife (põhjaring) ringi. Eesmärk oli sõita Nürburgringil välja kiireim ringiaeg seeriatootmisautode arvestuses.

Kell 16.48 ehk 12 minutit enne Nordschleife tavapärast sulgemisaega ja viis minutit enne vihmasaju algust püstitas viimane neljast sõitjast oma viimasel ringil ringiaja rekordi 7 minutit 08 sekundit ja 679 sajandikku.