Tagasi

Nissan toob müügile uue Navara

Nissanil on tulemas suurem uute mudelite sadu! 2015 a. lõpus/ 2016 a. alguses on Eestisse oodata uut Navarat. Euroopa mudelit hakatakse tootma Barcelonas.

 

Pärast pikka peibutamist esitles Jaapani autotootja Nissan uut, 12. põlvkonna kastiautot Nissan Navara.

Võrreldes eelmise Navara põlvkonnaga peaks uudismudel olema ökonoomsem ja väiksemate ülalpidamiskuludega, seda eelkõige tänu mootorite väiksemale kütusekulule ja auto massi vähenemisele. Ka pakub Navara paremat kiirendust, hõlpsamat juhtimiskogemust, jäigemat ja vastupidavamat raami ning moodsat disaini.

Eelkõige torkab uus disainikeel silma Navara esiosas, mille keskseks elemendiks on massiivne kroomitud radiaatorivõre, uued esituled ja LED-päevasõidutuled. Kabiini ja kasti ülemine osa vihjab aga veidi Mitsubishi kastikale L200.

Eelkäijaga võrreldes on uus Navara madalam, samas on kasvanud kehvades oludes liikumist hõlbustav auto kliirens. Kindlasti pakub rõõmu ka senisest suurem kast.

Uut Navarat hakatakse pakkuma terve rea erinevate kabiinide, erineva pikkuse kastide ja jõuallikatega, samuti kahe- ja neljarattaveolises variandis.

Jõuallikatest on praegu teada 2,5-liitrine neljasilindriline diiselmootor ja sama töömahuga bensiinimootor. Diiselmootor on saadaval 163- ja 190-hobujõulises variandis, bensiinimootori võimsust pole veel avalikustatud.

Käigukaste on valikus kaks: kuuekäiguline manuaal ja seitsmekäiguline automaat.

Auto võimekust maastikul aitavad suurendada Vehicle Dynamic Control, Hill Descent Control, Hill Start Assist ja Active Brake Limited Slip.

Vaata ka uue Navara videot siin.