Tagasi

AMTEL: Euroopa autoturg on jätkuvalt tõusulainel

• Kokku müüdi enam kui miljon uut sõiduautot • Kümne kuuga 6,1% plussis • 10 kuuga müüdud 10,6 miljonit sõiduautot 

Läbi terve tänavuse aasta kestnud tõus Euroopa autoturul jätkus ka oktoobris, mil uute sõiduautode müük kasvas Euroopa Liidu riikides 6,5% võrra võrreldes möödunud aasta oktoobriga. Kokku müüdi Euroopa Liidus oktoobrikuu jooksul enam kui miljon uut sõiduautot.

Kümne kuuga on Euroopa autoturul müüdud eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 6,1% rohkem uusi sõiduautosid. Oktoobrikuu lõpuks oli tänavu müüdud rohkem kui 10,6 miljonit sõiduautot.

Euroopa suurematest turgudest ei kasvanud uute sõiduautode müük oktoobris ainult Prantsusmaal, kus müük langes 3,8% võrra. Ülejäänud suuremates riikides nagu Suurbritannias, Saksamaal, Hispaanias ja Itaalias jätkus kasv eelmiste kuude tempos. Eriti tuntavalt tõusid uute sõiduautode müüginumbrid Suurbritannias ja Hispaanias, vastavalt 14,2% ja 26,1%.

Kui Eestis kasvas uute sõiduautode müük oktoobris 14,4%, siis teistes Balti riikides jäi seekord kasv veidi tagasihoidlikumaks: Lätis 4% ja Leedus 4,8%. Meie lähiriikidest kasvas müük ka Rootsis, kus müüdi 11,5% enam uusi sõiduautosid kui möödunud aasta oktoobris. Soomes aga seevastu müük langes 2,8% võrra.

Autotootjatest kasvatasid oktoobris oma müüginumbreid praktiliselt kõik suuremad tootjad. Jätkuvalt müüb enim uusi sõiduautosid Volkswageni Grupp, millele järgnevad PSA Grupp, Renault Grupp, Ford, General Motors, BMW Grupp ja teised.

WhatCar?, 19.11.2014