Tagasi

Nissan GYM - treening autoroolis

• Nissan esitles uut GYM nuppu, et aidata juhtidel saada paremasse vormi • Võimalus lülitada välja Juhiabisüsteemid • Põletada keskmiselt 1415 lisakalorit nädalas

 

Nissan on tuntud oma uuenduslike Juhiabisüsteemid poolest, kuid nüüd on Nissan esimene autotootja, kes pakub võimalust need kõik välja lülitada.

Uut GYM funktsiooni pakutakse esialgu Nissan X-Trail ja Qashqai tippvarustustega mudelitele. See funktsioon annuleerib automaatparkimissüsteemi "Park Assist”, roolivõimendi ja elektriaknad. Samuti suurendab gaasipedaali, piduripedaali ja siduripedaali vastupanu ning raskendab käigukangi liikumist, mille tulemusena peab juht suurendama juhtimiseks kuluvat energiat.

Auto pardaarvuti arvutab kokku kõik autoroolis tehtud treeningu jooksul põletatud kalorid ning oma edusamme saab jälgida navigatsiooniekraanilt ning spetsiaalse nutirakenduse abil.

Nissani treeningu nutirakenduse arendaja ja treener Raol Pofil: "Nissan palus mul arendada programmi, mis aitaks juhtidel põletada rohkem kaloreid ja parandada kehalist vormi olles ise autoroolis. Tänu uuele programmile põletab tavaliikleja keskmiselt 1415 lisakalorit nädalas."

Nissani Innovatsioonikeskuse insenerid on edukalt integreerinud tehnoloogia nelja Nissan X-Traili prototüüpi. Katsealune Hispaania autojuht Juan D'Aprilia, pildil, oli üks neljast Nissan kliendist, kes osales uuringus. Ta kaotas 22 kg üheksa kuu pikkusel testiperioodil, mil ta kasutas GYM varustusega Nissan X-Traili. "Ma ei teinud midagi muud kui sõitsin Barcelonas iga päev," ütles ta. "Aga seda tehes on muutunud mu elu - minu talje on langenud 20cm ja mul on nüüd suur biitseps."