Uudised

Tagasi

UUS MAZDA MX-5 VÕITIS NII „MAAILMA AASTA AUTO 2016“ KUI KA „PARIMA DISAINIGA MAAILMA AASTA AUTO 2016“ AUHINNAD

See on ajaloos esimene kord, kui üks mudel võidab mõlemad auhinnad mõlemas kategoorias. MX-5 on võitnud üle 30 auhinna, kaasa arvatud „Jaapani aasta auto 2015–2016“ ja „UK aasta auto 2016“ (UKCOTY).

Neljanda põlvkonna Mazda MX-5 sai auhinnad nii „Maailma aasta auto 2016“ (WCOTY) kui ka „Parima disainiga maailma aasta auto 2016“. See on teine Mazda, mis on võitnud WCOTY auhinna, eelmise võitis 2008. aastal Mazda2. Tegemist on auhindade ajaloos esimese korraga, kui üks mudel võidab mõlemas kategoorias.

Auhinna „Maailma aasta auto“ rajas 2004. aastal autotööstuse ajakirjanike rahvusvaheline rühm. Käesoleval aastal koosnes žürii 73 ajakirjanikust 23 eri riigist. Teisteks finalistideks olid Audi A4 Sedan/Avant ja Mercedes-Benz GLC. Mudel MX-5 kuulutati võitjaks New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel 24. märtsil. Auhinna „Parima disainiga maailma aasta auto“ teised finalistid olid Jaguar XE ja Mazda CX-3.

„See on tõeline au, et Mazda MX-5 nimetati nii maailma aasta autoks kui ka parima disainiga maailma aasta autoks,“ ütles Mazda Põhja-Ameerika toimingute president ja tegevjuht ning Mazda Motor Corporationi tegevjuht Masahiro Moro. „Meie ikooniline kabriolett MX-5 on lähenemas ühe miljoni tootmisühikuni ning see auhind tõestab, et mudel on endiselt väga nooruslik, elav, meeldiv ja oluline ning et see näeb suurepärane välja ja sellega sõitmine on tõeline nauding.“

„Auhinda kogu ettevõtte nimel vastu võttes esindan igat Mazda töötajat, koostööpartnerit ja klienti üle terve maailma, kes on tundnud tõelise kabrioletiga sõitmise rõõmu.“

Mazda tegevjuht ja disainiosakonna üldjuht Ikuo Maeda lausus: „Mul on väga hea meel võtta vastu see auhind, mis tõestab, et meie disainid meeldivad inimestele üle terve maailma. Meie uue põlvkonna tooteseeria on kujundatud disainikeele „KODO – Soul of Motion“ ümber, mille eesmärk on äratada autod ellu, ning me täiustame seda kontseptsiooni pidevalt. Mazda on uhkusega Jaapani kaubamärk ja oleme pühendunud oma disainide pidevale täiustamisele.“

Neljanda põlvkonna MX-5 on Mazda uue põlvkonna sõidukite tooteseeria kuues mudel, mille loomisel on kasutatud SKYACTIV-tehnoloogiat ja disainikeelt „KODO – Soul of Motion“. 2015. aastal üleilmselt turule jõudnud mudel on saanud klientide hulgas eelistatuks tänu oluliselt vähendatud tühimassile, inimkesksele disainile ja sõidutundele Jinba Ittai.

Uus MX-5 on siiani võitnud üle 30 auhinna, kaasa arvatud „Jaapani aasta auto 2015–2016“ ja „UK aasta auto 2016“ (UKCOTY). Mudeli kokkuklapitava kõvakatusega versioon Mazda MX-5 RF jõuab avalikkuse ette 2016. aasta New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel.

Mazda jätkab sõidurõõmu pakkuvate autode tootmist eesmärgiga saada armastatud kaubamärgiks, mille kliendid valivad üha uuesti.