Uudised

Tagasi

Mazda CX-5 saavutas Euro NCAP turvatestis maksimaalsed viis tärni

Uus, 2017. aasta Mazda CX-5 saavutas Euro NCAP turvatestis maksimaalsed viis tärni

  • Väljapaistev kaitse täiskasvanutele, lastele ja jalakäijatele
  • Autonoomne hädapidurdussüsteem Advanced Smart City Brake Support standardvarustuses
  • Turvalisus ja stiil: Mazda proaktiivse turvalisuse filosoofia (Proactive Safety philosophy) koos KODO Soul of Motion disainiga

Uus, 2017. aasta Mazda CX-5 hinnati üheks kõige turvalisemaks müügil olevaks pereautoks.

Uute sõidukite turvalisuse hindamisega tegelev sõltumatu organisatsioon Euro NCAP omistas uuele Mazda CX-5-le maksimaalse viietärnilise turvareitingu.

Otsus langetati pärast rangeid kokkupõrketeste ja uue mudeli standardvarustuses olevate kõrgetasemeliste juhiabisüsteemide hindamist. Kõikjal Euroopas müüdav uus Mazda CX-5 saavutas silmapaistva punktisumma nii täiskasvanute, laste kui jalakäijate kaitsmise arvestuses.

Mazda Motor Europe president ja tegevjuht Jeff Guyton lausus: “Mazda jaoks on väga oluline nii meie autodega sõitvate kui ka neid ümbritsevate inimeste turvalisus. See peegeldub Euro NCAPi silmapaistvas viietärnilises hinnangus. See on ka kinnitus meie edasiarenenud turvatehnoloogiatele, mis moodustavad Mazda proaktiivse turvalisuse filosoofia (Proactive Safety philosophy) ja abistavad autojuhte.”

Uus, 2017. aasta Mazda CX-5: Euro NCAP turvalisuse reitingud*

Viietärniline turvalisuse reiting on tunnustus Mazda disainerite ja inseneride tööle ja näitab, et uue, 2017. aasta Mazda CX-5 väljatöötamisel pole tehtud kompromisse. See on tõestus, et ka kompaktse linnamaasturi juhid võivad saada tänu Mazda proaktiivse turvalisuse filosoofiale osa silmapaistvast turvalisusest ja tänu Mazda KODO Soul of Motion disainikeelele inspireerivast disainist.

* Uue Mazda CX-5 tulemused EURO-NCAP 2017. aasta turvatestides: Üldine hinnang: viis tärni (täiskasvanud sõitja: 95% / lapssõitja: 80% / jalakäija: 78% / turvalisuse abisüsteemid: 59%). Uue Mazda CX-5 Euro NCAP testide kõik tulemused leiate:http://www.euroncap.com/en/

Uus, 2017. aasta Mazda CX-5: Advanced Smart City pidurduse abisüsteem

Autonoomne hädapidurdussüsteem Advanced Smart City Brake Support on uue Mazda CX-5 standardvarustuses. Süsteem aitab juhil kokkupõrkeid vältida või aeglustab kokkupõrke kiirust ja vähendab seetõttu vigastuste ohtu. Süsteem kasutab sõidusuunas vaatavat kaamerat ja töötab kiirusevahemikus 4 kuni 80 km/h. Süsteem suudab teise sõiduki või jalakäijaga kokkupõrke ohu korral auto peatada või kiirust vähendada.

Uus, 2017. aasta Mazda CX-5: sõidu nautimise uus dimensioon

Mazda usub, et juht peab tundma end autoga ühtsena. Mazda kutsub seda põhimõtet Jinba-Ittai. Uus Mazda CX-5 seab uue standardi rahuldust pakkuvale autosõidule. Jäigem kerestruktuur, parandatud juhitavus, vedrustus ja pidurid ning G-Vectoring Control, innovatiivne tarkvara põhine süsteem, mis kontrollib juhitavust, toovad uue dimensiooni kompaktse linnamaasturi juhi sõidunaudingusse.

Mazda on tänaseks müünud üle 1,5 miljoni CX-5-e. Mudel moodustab umbes 25% Mazda globaalsest müügist.