Uudised

Tagasi

CES 2020: Nissani kahemootoriline nelikveosüsteem on tõeliselt arvestatav jõud

LAS VEGAS – Nissan suurendab elektrisõidukite võimekust uue kahemootorilise nelikveosüsteemiga e-4ORCE. Süsteem tagab kõigile neljale rattale erakordse kiirenduse, et saavutada tasakaalustatud ja etteaimatav võimsus ja juhitavus, mis on luksuslike sportautode tasemel.

„e“ tähistab Nissani tehnoloogiat, mille taga on 100% elektrimootoriga ajamisüsteem. „4ORCE“, mida hääldatakse nagu sõna „force“ (jõud), tähistab füüsilist jõudu ja energiat, ning „4“ tähistab kõigi rataste juhtimise võimekust.

„Kahemootoriline nelikveosüsteem e-4ORCE tagab täpse juhitavuse ja stabiilsuse, mis suurendab juhtide enesekindlust ja pakub põnevust rohkem kui kunagi varem,“ ütles Nissani uurimis- ja täiustatud insenerilahenduste osakonna vanemasepresident Takao Asami. „ Kahemootorilise nelikveosüsteemi tehnoloogia tagab suurepärase juhitavuse kurvides ning haarduvuse libedatel pindadel, mis suurendab sõidumugavust kõigi sõitjate jaoks.“

Süsteem sai alguse Nissan GT-R-i pöördemomendi jaotamise süsteemi ATTESA E-TS ja Nissan Patroli intelligentse nelikveosüsteemi arendamisel saadud õppetundidest. Insenerid töötasid süsteemi e-4ORCE spetsiaalselt välja elektrisõidukite väljundvõimsuse ja pidurdusjõudluse juhtimiseks, et kiirendamine ja pidurdamine oleks sujuv ning stabiilne.

Ületamatu sõidumugavus on saavutatud tänu süsteemi e-4ORCE võimele minimeerida sõiduki kaldumist ja kõikumist. See saavutatakse elektrohüdroajami kasutamisega nii esi- kui ka tagamootoril, mis teeb linnaliikluses sõitmise rahulikumaks. Mootori juhtimist optimeeritakse sõidumugavuse tagamiseks ka ebatasastel teedel ja kiirendades, et vähendada ebakorrapäraseid liikumisi.

e-4ORCE suurendab juhi enesekindlust, jälgides juhi soovitud sõidujoont mootori ja pidurite ülitäpse juhtimise abil. Tänu juhi enesekindlusele sõites erinevatel teedel on isegi algajatel juhtidel libedal teel sõitmine nauditavam.

Nissan esitleb CES-i laval heitevaba crossover'it Ariya Concept, mis on varustatud e- 4ORCE süsteemiga. Ettevõte esitleb CES-i ajal Las Vegases ka kahemootorilist nelikveosüsteemiga testautot.

CES 2020 toimub 7.–10. jaanuaril Las Vegase konverentsikeskuses. Nissan tervitab kõiki osalejad oma põhjahalli boksis (6306).

Viimased CES 2020 uudised leiate Nissani globaalsest CES-i uudiste keskusest ja meid leiate ka Twitterist, Instagramist, YouTube'ist ja LinkedInist (sildiga #Nissan #CES2020 #NissanCES).