Uudised

Tagasi

Mazda valiti “Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksi” liikmeks

  • Mazda valiti uue ettevõttena Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksi, Maailma indeksi ning Aasia ja Vaikse ookeani indeksi liikmeks

Mazda Motor Corporation valiti uue liikmena “Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksi” (“Dow Jones Sustainability Index” – DJSI)*1, “Maailma indeksi” (“World Index”) ning “Aasia ja Vaikse ookeani indeksi” (“Asia Pacific Index”*2) liikmeks. Tegu on osaga globaalsetest ESG (Environment, Social, Governance) indeksitest*3.

DJSI hindab ettevõtete jätkusuutlikkuse näitajaid erinevates lõikudes, näiteks keskkonnameetmete, sotsiaalse panustamise või inimkapitali arendamise ning ettevõtte juhtimise või vastavuskontrolli osas. Igal aastal valitakse globaalsetesse ja regionaalsetesse indeksitesse silmapaistvamad firmad igast majandusharust.

Enne valiku tegemist hinnati Mazda vastuseid RobecoSAM’i küsimustikule ning informatsiooni, mida Mazda on avalikustanud oma jätkusuutlikkuse raportis, aastaaruandes ja ametlikul veebilehel. Mazda algatused ja info avalikustamine sai hindamisel kõrge tulemuse. Mazda võitis 2016. aastal RobecoSAM’i “Jätkusuutlikkuse Auhinna 2017”, kui enim parenenud ettevõte oma majandusharus *4.

Soovides kasvada brändiks, millega kliendid tunnevad tugevat emotsionaalset sidet, peab Mazda ka edaspidi korporatiivset sotsiaalset vastutustundlikkust (CSR) äärmiselt tähtsaks kõigis oma tegemistes, et panustada jätkusuutliku ühiskonna arengusse.

Mazda soovib samaaegselt pakkuda oma klientidele sõidunaudingut ja seeläbi suuremat rahuldust pakkuvat elu.

Lae alla Mazda jätkusuutlikkise raport (Mazda Sustainability Report):
http://www.mazda.com/en/csr/download/

*1 DJSI on investorite seas tuntud kui ajalooline ESG indeks, mida arendavad alates 1999. aastast koostöös S&P, Dow Jones Indeksid ja RobecoSAM.
*2 DJSI World Index: kokku hinnati umbes 2500 globaalset suurfirmat ja nende seast valiti 320 (sealhulgas 31 Jaapani firmat). DJSI Asia Pacific Index: hinnati umbes 600 suurfirmat Jaapanis, Aasias ja Okeaanias ning nende seast valiti välja 152 (sealhulgas 72 Jaapani ettevõtet).
*3 Investeerimisindeksid, mis võtavad arvesse ettevõtte ESG hinnangut.