Uudised

Tagasi

Nissan võitis uuendusliku energiatehnoloogia eest kliimalahenduste auhinna

15.06.2018 – Nissan võitis suurepäraste kliimalahenduste auhinna Excellence in Climate Solutions Award oma teedrajava töö eest elektrisõidukite tehnoloogia ja energiateenuste süsteemide arendamisel.

Tunnustus on osa auhinnast FT/IFC Transformational Business Awards, mida annab välja Financial Times ja Maailmapanga Gruppi kuuluv Rahvusvaheline Finantskorporatsioon. Nissanit tunnustati eelkõige sõiduki-jaotusvõrgu süsteemi ja kasutatud akude taaskasutuse lahenduse eest.

Auhinda jagatakse globaalsetele arenguküsimustele leitud läbimurdeliste ja kaubanduslikult tasuvate lahenduste eest. Eelmiste võitjate hulka kuuluvad Cross-Boundary Energy Fund Keenias, Rwandas ja Ghanas, mis suurendab päikesevarade tõhusust; ja Piramal Foundation Indias, mis kasutab tehnoloogiat maapiirkondades puhtale joogiveele juurdepääsu tagamiseks.

Nissani sõiduki-jaotusvõrgu süsteem võimaldab elektriautodel energiat tagasi elektrivõrku saata. See muudab võrgu stabiilsemaks ja jätkusuutlikumaks. Samuti aitab see klientidel hallata nende energiavarustust.

Nissani akude salvestustehnoloogias kasutatakse elektriautodelt Nissan LEAF ja e-NV200 saadud akusid. Need akud muudetakse kodude ja muude hoonete jaoks energiasalvestusseadmeteks.

Nissani töö elektriautode ja energiasalvestustehnoloogia arendamisel on osa ettevõtte intelligentse mobiilsuse kujutlusest selle kohta, kuidas tulevikus autodega sõidetakse, kuidas neid energiaga varustatakse ja ühiskonda lõimitakse.

„See auhind tunnustab Nissani jätkuvaid jõupingutusi eesmärgiga integreerida elektriautode tehnoloogia ühiskonda,” ütles Nissani tegevasepresident Daniele Schillaci. „Oleme muu hulgas toonud turule esimese massituru elektriauto Nissan LEAF ja töötanud välja sõiduki-jaotusvõrgu tehnoloogia ning oleme endiselt Nissani intelligentse mobiilsuse kaudu teejuht heitevabasse tulevikku.”

Nissan tõi hiljuti Ühendkuningriigi klientide jaoks turule lahenduse Nissan Energy Solar, mis sisaldab integreeritud päikesepaneele, akude salvestuslahendust ja kodust energiahaldussüsteemi.

Lisateave: https://live.ft.com/Events/FT-IFC-Transformational-Business-Conference-and-Awards-Dinner-2018