Uudised

Tagasi

Nissan LEAF on Euroopas enim müüdav elektriauto

18.07.2018 – Uus Nissan LEAF on selle aasta esimese poole Euroopa enim müüdud elektriauto ning see heitevaba auto jätkab kogu piirkonnas klientide südamete võitmist.

Jaanuarist juunini registreeriti Euroopas üle 18 000 uue Nissan LEAFi. Euroopa tarbijad on alates uue LEAFi tutvustamisest 2017. aasta oktoobris tellinud 37 000 uut LEAFi.

Uue Nissan LEAFiga kaasneb täiselektrilise jõuseadme suurepärane kiirendus ja keskkonnahoidlikkus, dünaamiline väliskujundus ja täiustatud juhiabitehnoloogid. Auto suurem, 40 kilovatt-tunnine aku pakub kombineeritud sõidutsüklis Euroopa uue heite- ja säästlikkuse standardi WLTP järgi sõiduulatust 270 kilomeetrit.

Täiselektriline sõiduk on selle tipptasemel tehnoloogia ja sõiduomaduste eest võitnud mitu auhinda. See nimetati New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel 2018. aasta maailma ökoautoks ja see sai nii Euroopa kui ka Jaapani uute autode hindamisprogrammis viis tärni.

Uus LEAF on lipulaevast mudel Nissani intelligentses mobiilsuses ehk ettevõtte kujutlus sellest, kuidas tulevikus autodega sõidetakse, kuidas neid energiaga varustatakse ja ühiskonda lõimitakse. See on varustatud mitme uuendusliku funktsiooniga nagu Nissan ProPILOT, ProPILOT Park ja e-Pedal, mis on klientide seas väga populaarsed. Seni on 72% uue LEAFi ostjatest valinud lisavarustusse kuuluva poolautonoomse sõidusüsteemi ProPILOT.

Suur nõudlus uue Nissan LEAFi järele selle aasta esimese kuue kuu jooksul tugevdab selle positsiooni maailmas enim müüdud elektriautona: alates esimese mudeli turuletoomisest 2010. aastal on kogu maailmas müüdud üle 340 000 LEAFi. Hiljuti tarnis Nissan Euroopa kliendile 100 000. Nissan LEAFi.

„Elektriautode ehitamine on tõusuteel,“ ütles Nissan Europe'i elektrisõidukite direktor Gareth Dunsmore. „Uus LEAF on viinud sõiduelamuse uuele tasemele ja tehnoloogilised lahendused nagu e-Pedal, mis on võimeline vähendama pidurdamisaktiivsust kuni 90%, näitavad järjest rohkematele klientidele, milliseid eeliseid pakub Nissani elektriline mobiilsus.“

Lisateabe saamiseks külastage aadressi https://www.nissan.ee/soidukid/uued-soidukid/leaf.html