Uudised

Tagasi

Maadeavastaja jõudis uue Nissan LEAFiga kontinentidevahelisel seiklusel 16 000 kilomeetri verstapostini

27.8.2018 – Polaaruurija Marek Kaminski jõudis Euroopas enim müüdud elektriautos, uues Nissan LEAFis Jaapanisse pärast enneolematut 16 000-kilomeetrist teekonda, mis algas uurimisreisi #NoTraceExpedition raames Poolas kolm kuud varem.

Mareki keskkonnahoidlik reis sai alguse Poolas Zakopane’is ning see viis ta erinevates sõiduoludes kaheksasse riiki ja kahele kontinendile. Teel lõpp-punkti Tokyos sõitis Marek läbi Leedu, Valgevene, Venemaa, Mongoolia, Hiina ja Lõuna-Korea.

Uurimisreisi #NoTraceExpedition mantra „Ei mingit jälge” demonstreerib, kas heitmevaba reisimine elektriautoga on võimalik, ning annab eeskuju maadeavastajatele, kes soovivad tutvuda maailma kõige kaugemate paikadega ilma keskkonda kahjustamata.

Marek saab nüüd uhkusega öelda, et ta on esimene inimene, kes on reisinud samal aastal korraga nii põhja- kui ka lõunapoolusele, ning tema reisi teeb veelgi erilisemaks see, et ta kasutas selleks elektriautot. Mareki seikluste seas olid kõige märkimisväärsemad ümbersõit mööda Mongoolia kruusateid ja leidlikud laadimislahendused Venemaal.

Esimesed 16 000 kilomeetrit Marekit ei kohutanud ning nüüd istub ta uuesti rooli taha ja läbib sama teekonna Tokyost tagasi Poola.

Uus täiselektriline Nissan LEAF on juhtival kohal Nissani intelligentse mobiilsuse strateegias, mille käigus kasutatakse uuenduslikku tehnoloogiat, et muuta LEAFiga sõitmine ja selle omamine järjest paremaks. LEAF pakub klientidele kindlat ja dünaamilist sõiduelamust tänu uuele 40 kWh akule, mis tagab tegelikke näitajaid kajastava heitkoguste ja säästlikkuse katsemenetluse WLTP raames kombineeritud tsüklis sõiduulatuse 270 km.

Marek on võtnud eesmärgiks purustada jätkusuutliku reisimisega seotud müüdid ja uus LEAF on temale selleks ideaalne partner. Auto ei tekita heitmeid ja on varustatud eri funktsioonidega, nagu Nissan e-Pedal ja poolautonoomne sõidusüsteem ProPILOT, mis teevad reisimise mugavamaks.

Marek sõnas järgmist: „Minu jaoks ei olnud tähtis lihtsalt sihtkohta jõuda, vaid ühtlasi teha lihtne ja geniaalne muudatus, et tagada jätkusuutlikkus.

LEAF on olnud töökindel partner nii Venemaa looduses, Mongoolia kruusateedel kui ka Tokyo rahvarohketel linnatänavatel. Auto ja selle funktsioonid, nagu ProPILOT, olid muljetavaldavalt võimekad ka keerulistes sõiduoludes ning isegi sellistes piirkondades, kus taristu oli kasin, hoidsime LEAFi laetuna ja liikumises.

LEAF andis mulle võimaluse jääda oma lubaduse juurde ja reisida ilma jälgi jätmata. Seega loodan, et see on samm edasi teekonnal jätkusuutliku mobiilsuse poole.”

Nissan Europe’i elektrisõidukite direktor Gareth Dunsmore lisas: „Lootsime, et Mareki teekond näitab meile, kuidas inimesed saavad elektriautos mugavalt läbida suuri vahemaid, avaldamata keskkonnale halba mõju, ja Marek täitis meie lootused.

„16 000-kilomeetrine teekond on muljetavaldav ettevõtmine igasuguses sõidukis. See näitab, et saame isegi pikemaid reise läbida nii, et ei jäta keskkonnale kahjulikke jälgi, ning me loodame, et see innustab inimesi reisima keskkonnahoidlikul viisil ja kasutama elektriautode kogu potentsiaali.”

Nissan LEAF on ajaloos enim müüdud elektriauto, mida on alates selle esimese põlvkonna mudeli turule toomisest 2010. aastal müüdud rohkem kui 340 000 sõidukit. Uut Nissan LEAFi on alates selle tutvustamisest 2017. aasta oktoobris Euroopas müüdud üle 41 000 sõiduki ning see jätkab selle pärandi edasiviimist, näidates teed jätkusuutliku tuleviku suunas, milles on ühendatud intelligentne võimsus, intelligentne sõiduviis ja intelligentne lõimimine.

Lisateave: https://www.nissan.ee/kogege-nissanit/intelligentne-mobiilsus.html

Märkus toimetajale Teave uurimisreisi No Trace Expedition kohta No Trace Expedition on uurimisprojekt, mille eesmärk on kaitsta keskkonda reisimise ajal. See on üles ehitatud uute tehnoloogiate jätkusuutlikule arendamisele ning minimalistlikule lähenemisele reisimisele ja tarbimisele. Välja jättes Jaapanis maha sõidetud 3000 km, pani maadeavastaja Marek Kaminski oma 13 000-kilomeetrisel reisil Poolast Jaapanisse täiselektrilises Nissan LEAFis kirja järgmised andmed: Laadimiste koguarv: 53 Keskmine sõiduulatus: 250 km Kõige pikem vahemaa päevas: 493 km

Teave Nissan Motor Co. Ltd. kohta Teave Nissan Motor Co. Ltd. kohta Nissan on üleilmne sõidukitootja, kes müüb kaubamärkide Nissan, INFINITI ja Datsun all rohkem kui 60 mudelit. 2017. majandusaastal müüs ettevõte üle maailma rohkem kui 5,77 miljonit sõidukit, teenides 11,9 triljonit jeeni tulu. 1.aprillil 2017 tegi ettevõte algust NISSAN M.O.V.E 2022 6-aasta pikkuse kavaga, mille eesmärk on aastaeelarve tulude kasv 30% võrra 2022 aasta lõpuks 16,5 triljoni jeeni võrra. Kumulatiivne vaba rahakäive 2,5 triljonit jeeni. Osana Nissan M.OV.E. 2022 plaanist kavatseb ettevõte laiendada oma liidripositsiooni elektriautode vallas, mida sümboliseerib maailmas enim müüdud elektriauto ajaloos – Nissan LEAF. Nissani üleilmsest peakontorist Yokohamas Jaapanis hallatakse ettevõtte tööd kuues piirkonnas: Aasia ja Okeaania, Aafrika, Lähis-Ida ja India, Hiina, Euroopa, Ladina-Ameerika ja Põhja-Ameerika. Nissanis töötab globaalselt 247 500 inimest. Nissan ja Prantsuse tootja Renault on Renault’-Nissani liiduna teinud koostööd alates aastast 1999. Aastal 2016 omandas Nissan 34% Mitsubishi Motorsi aktsiatest ja sellega sai Mitubishi Motorsist liidu kolmas liige. Renault-Nissan-Mitsubishi on täna maailma suurim autotootjate liit, müües aastas kokku rohkem kui 10,6 miljonit sõidukit 2017. aastal.

Rohkem infot meie toodete, teenuste ja pühendumusele jätkusuutlike transpordilahenduste kohta leiate kodulehelt http://www.nissan-global.com/EN/. Jälgi meid Twitteris @NissanMotor