Uudised

Tagasi

Nissan avalikustas Hannoveri autonäitusel uue põneva pikapite ideeauto ja täiendas Navara seeriat

19.09.2018 — Nissan avalikustas Hannoveri autonäitusel kaks uut sõidukit: ideeauto Nissan Navara Dark Sky Concept ja Nissan Navara N-Guardi.

Mõlemad mudelid rõhutavad Nissani järjest suurenevat mitmekülgsust tarbesõidukite vallas, kus teisenduste müük on viimase kolme aasta jooksul kasvanud muljetavaldavad 300%. Selliste teisenduste kaudu suudab Nissan pakkuda äriklientidele kohandatud lahendusi, mis vastavad nende spetsiifilistele ärivajadustele.

Näituse tipp on Nissan Navara Dark Sky Concept. Sõiduk on välja töötatud Suurbritannias koostöös Euroopa kosmoseagentuuriga (ESA) ja see on varustatud Nissani juhiabitehnoloogia ProPILOT täiustatud versiooniga ning see näitab, et pikap Navara suudab varustada toitega ja pukseerida mobiilset kosmoseobservatooriumi.

Ideeauto juurde kuulub ülivõimas PlaneWave'i teleskoop koos kohandatud haagisemooduliga. Tänu Navara intelligentsetele pukseerimisvõimalustele saab teleskoopmoodulit hõlpsalt pukseerida kaugetesse pimedatesse kohtadesse, kus on parimad ilmastikuolud tähtede vaatlemiseks.

Autonäitusel astub avalikkuse ette ka vastupidav ja stiilne eriversioon Nissan Navara N-Guard, mis on juba müügile jõudnud. See on saanud mitu välimuse ja salongi disaini täiustust, tänu millele on Navara nüüd veelgi rohkem meeltmööda neile, kes soovivad suurepärast pikapit maastikuseiklusteks.

Navara N-Guard on inspireeritud ideeautost Nissan Navara EnGuard Concept, mis avalikustati Hannoveri autonäitusel 2016. aastal. Sõidukile on lisatud teisenduspakett OFF-ROADER AT32, mis on samuti Hannoveri autonäitusel Nissani saalis nähtaval. Suurem kliirens, põhjakaitse ja valikuline snorkel teevad selle kõige võimekamaks Navaraks, mida on kunagi Euroopa klientidele pakutud.

Nissani tarbesõidukite äriüksuse vanemasepresident Ashwani Gupta ütles: „Väljapandud vastupidavad pikapid näitavad ideaalselt Nissani pühendumist suurepäraste teisenduslahenduste loomisele. Nissani intelligentne mobiilsus ja ProPILOT teevad iga sõiduki uskumatult mitmekülgseks, mis võimaldab meil peale ärivajaduste rahuldamise pakkuda oma klientidele ka tõelist partnerit.”

Nissani tarbesõidukid meelitavad tänu kõikjale sõitvale võimekusele ja Nissani intelligentse mobiilsuse lahendustele ligi uusi kliente üle kogu maailma, mis toetab Nissani tarbesõidukitega seotud eesmärki saavutada 2022. aastaks 40% jätkusuutlik majanduskasv. Tarbesõidukite üleilmne müük jõudis 2018. aasta esimesel poolel 464 900 sõidukini, mida on eelmise aastaga võrreldes 5,7% rohkem.

Nissan Navara on Nissani tarbesõidukite üleilmse seeria lahutamatu osa ja Nissani enim müüdud pikap üle kogu maailma.

Teised Hannoveri autonäitusel näidatavad Nissani tarbesõidukite põhimudelid on NV200, NV300 ja NV400 kaubikute versioonid ning täiselektriline kaubik e-NV200. Suur nõudlus, eriti kuller- transpordi- ja taksoettevõtete poolt terves Euroopas, tõi kaasa alates sõiduki turuletoomisest 2018. aasta jaanuaris 7000 täiustatud e-NV200 tellimuse, mis on 2018. aasta esimese poole müügis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 136% suurenemine.

Nissani tarbesõidukite seeria kasvu tugevdab ka Renault’-Nissani-Mitsubishi äriüksus. See ühendab Renault’ asjatundlikkuse kaubikute vallas, Nissani teadmised veokite vallas ja Mitsubishi pikapite võimekuse, mis tähendab, et liit tegutseb 91% turgudest ning eemärk on saada maailma juhtivaks tarbesõidukite tootjaks.

Nissani tarbesõidukite täielik valik Hannoveri autonäitusel: 
Nissan Navara Dark Sky Concept, Nissan Navara N-Guard, Nissan Navara N-Guard Off-Roader AT32, kaubik NV200, kaubik eNV200, kohvimasinaga NV300, autoelamu NV300, NV400, allalastava küljega kastiga NV400.

Pressikonverents toimub kolmapäeva, 19. septembri hommikul kell 10.30.

Teave Nissan Motor Co. Ltd. kohta

Teave Nissan Motor Co. Ltd. kohta Nissan on üleilmne sõidukitootja, kes müüb kaubamärkide Nissan, INFINITI ja Datsun all rohkem kui 60 mudelit. 2017. majandusaastal müüs ettevõte üle maailma rohkem kui 5,77 miljonit sõidukit, teenides 11,9 triljonit jeeni tulu. 1.aprillil 2017 tegi ettevõte algust  NISSAN M.O.V.E 2022 6-aasta pikkuse kavaga, mille eesmärk on aastaeelarve tulude kasv 30% võrra 2022 aasta lõpuks 16,5 triljoni jeeni võrra.  Kumulatiivne vaba rahakäive 2,5 triljonit jeeni. Osana Nissan M.OV.E. 2022 plaanist kavatseb ettevõte laiendada oma liidripositsiooni elektriautode vallas, mida sümboliseerib maailmas enim müüdud elektriauto ajaloos – Nissan LEAF. Nissani üleilmsest peakontorist Yokohamas Jaapanis hallatakse ettevõtte tööd kuues piirkonnas: Aasia ja Okeaania, Aafrika, Lähis-Ida ja India, Hiina, Euroopa, Ladina-Ameerika ja Põhja-Ameerika. Nissanis töötab globaalselt 247 500 inimest. Nissan ja Prantsuse tootja Renault on Renault’-Nissani liiduna teinud koostööd alates aastast 1999. Aastal 2016 omandas Nissan 34% Mitsubishi Motorsi aktsiatest ja sellega sai Mitubishi Motorsist  liidu kolmas liige. Renault-Nissan-Mitsubishi on täna maailma suurim autotootjate liit, müües aastas kokku rohkem kui 10,6 miljonit sõidukit 2017. aastal.

Rohkem infot meie toodete, teenuste ja pühendumusele jätkusuutlike transpordilahenduste kohta leiate kodulehelt http://www.nissan-global.com/EN/. Jälgi meid Twitteris @NissanMotor