Uudised

Tagasi

Nissan LEAF aitab korraldada maratoni üle kogu Euroopa

24.9.2018 — Elektriautode ralli Electric Marathon 2018 algas 18. septembril Tallinnas pärast proloogi Soomes Helsingis 17. septembril.

Elektriautode ralli, mis lõpeb 29. septembril, läbib 10 riiki peatustega 37 riigis. Esimest korda järgib elektriautode ralli 1930. aastatel peetud Tallinna-Monte Carlo ralli marsruuti.

Ralli formaat on eelmiste aastatega võrreldes muutunud. „Sel aastal korraldatakse võistlusi kahes kategoorias – kuue erineva riigi ülikoolide vahel, kasutades identseid uusi Nissan LEAFi 40 kWh elektrisõidukeid, ja nn avatud klassis, kus saavad osaleda erinevat tüüpi elektrisõidukid. „Osalema on oodatud kõik, kes soovivad elektriautoga ühineda,“ ütles Monaco Vürstiriigi aukonsul ja korralduskomitee juht Jüri Tamm.

„Võimalik on osaleda tervel rallil või igal etapil eraldi ning võitjatele antakse välja diplomid ja medalid. Ralli eesmärk on toetada keskkonnasäästlikku transporti. Võistluse pidulik lõpetamine ja auhinnatseremoonia toimub 29. septembril Monacos Prince's Palace'i ees.“

Electric Marathon 2018, mille patroon on Monaco vürst Albert II, algas teisipäeval, 18. septembril Rahvusooper Estonia ees. Programm avaldas tunnustust ka ajaloolisele rallile 1930. aastatel ning kõik Eesti elektriautode omanikud olid teretulnud osalema Tallinna-Pärnu etapil. Stardijoonel oli reas ligikaudu 40 elektriautot.

„Meil on hea meel näha jälle stardijoonel elektriautoks ümber ehitatud Pobedat, millest on saanud elektriautode ralli maskott. Nissan LEAF on loodud selleks, et teha jätkusuutlik elustiil kättesaadavaks, ja sõiduk on võitnud Euroopa sõidukijuhtide südamed: esimest korda on peaaegu 70% LEAFi omanikest vahetamas sisepõlemismootorid elektriajami vastu. See on enim müüdav elektriauto tervel kontinendil ja meil on hea meel, et meie ülikooli meeskonnad töötavad selle uuendusliku tehnoloogia kallal,“ ütles Tamm.

Nissan Europe'i elektrisõidukite direktor Gareth Dunsmore ütles: „Uus LEAF on oluline samm Nissani nägemuses intelligentsete ja täielikult integreeritud elektriautode kogemuse poole.

„Asjaolu, et LEAF on tiheda konkurentsiga turul nii autojuhtide kui ka kriitikute seas niivõrd populaarne, näitab, kui hea see tegelikult ka on.“

Võistluse uued osad on proloog Helsingis ja Kaliningradi etapp, samuti mängib võistluse vahefiniš olulist osa Hamburgi kliimanädala programmis. „Meil on plaanis teha vahefinišid Euroopa Kontrollikoja juures Luxembourgis ning külastada erinevaid ülikoole Poolas ja Prantsusmaal. Koostöös Läänemere Filharmooniaorkestri ja Usedom Music Festivali 25. juubelifestivaliga peetakse Peenemündes ajaloolise tehnikamuuseumi ees elektriautode ralli kultuurilembeline vahefiniš,“ ütles Tamm.

Elektriautode ralli Electric Marathon 2018 programm ja teave:

http://electricmarathon.com/ ja www.facebook.com/Tallsinki