Uudised

Tagasi

Uhiuus Mazda3 võitis 2019. aasta Red Doti auhindade jagamisel kõrgeima auhinna

Võistluse kõrgeim tunnustus antakse toodetele, mille disainilahendusi peetakse tõeliselt murrangulisteks ja uuenduslikeks. Uue põlvkonna kompaktne auto liitub Mazda auhinnatud autode kasvava nimekirjaga, kus kõik autod on KODO – Soul of Motion filosoofiat järgides disainitud.

Väljendamaks Jaapani esteetikat lihtsa ja ühtse vormiga, on Mazda3 disainerid eemaldanud iseloomulikud jooned nii, et kerepaneelid peegeldavad täiuslikult ümbrust. Vähem on rohkem-lähenemine kehtib kogu auto juures. Näiteks esi- ja tagatuled on minimalistlikus stiilis ega sisalda ühtki tarbetut elementi.

„Mazda3 disaini peamine printsiip on ilu läbi minimalismi,” selgitab uue mudeli peadisainer Yasutake Tsuchida. „Kuid see on rohkem kui lihtsalt minimalism. Sellise puhta disaini loomine nõuab palju jõupingutusi, katsetusi ja täiustamist. Usume, et seda saavad luua vaid meie savimodelleerijatest ekspertide inimkäed.”

Auto jõudlus peegeldab seda mõtteviisi. Sõidurõõmu suurendamiseks sõitja järgi ehitatud Mazda3 tundub nii kiirendamise, keeramise kui ka pidurdamise ajal täiesti loomulik, kuid filtreerib samas teekonarustest tekkivad vibratsioonid enne sõitjani jõudmist. Juhiiste suhestub täiuslikult juhiga. Uus iste hoiab vaagna püstises asendis, võimaldades keha loomulikku liikumist ja vähendades seeläbi väsimust. Uus Mazda3 on ka esimene mudel, millel on Skyactiv-X ehk Mazda revolutsiooniline bensiinimootor, mis pakub diislile omast efektiivsust (Eesti turule jõuab 2019 aasta sügisel).

Rahvusvaheline žürii premeeris parimatest parima auhinnaga vähem kui 100 toodet enam kui 55 riigist esitatud 5500 toote hulgast. Valik tehakse innovatsiooni, funktsionaalsuse, ergonoomia ja vastupidavuse põhjal. Mazda ja teised võitjad saavad auhinnad 8. juulil 2019. aasta Red Doti auhinnatseremoonial, mis toimub Aalto teatris Essenis. Uus Mazda3 saab osaks seejärel Red Doti Essenis asuvas disainimuuseumis auhinnatud toodete näitusega „Design on Stage” ning saab koha Red Doti aastaraamatus, veebisaidil ja disainirakenduses.

„Red Doti parimatest parima auhinna võitmine on väga suur au, sest ainult väga väike osa kandideerijatest pälvib sellise tunnustuse,“ ütleb dr Peter Zec, Red Doti asutaja ja tegevjuht. „See on väljateenitud tunnustus suurepärase disainisaavutuse eest ja tõend selle kohta, et auhinnatud ettevõtted on disainis parimate seas.”

See on seitsmes Red Doti auhind Mazda Kodo mudelitele. Enne on sama auhinna saanud MX-5 RF 2017. aastal, MX-5kabriolett, CX-3 ja Mazda2 2015. aastal, eelmise generatsiooni Mazda3 2014. aastal ja Mazda6 2013. aastal.

1955. aastal alguse saanud Red Dot on üks maailma suurimaid disainikonkursse. Tootedisaini võitjad, kes valiti sel aastal 48 kategoorias, sealhulgas autod ja mootorrattad, on teeninud õiguse kanda Red Doti sümbolit, mis on rahvusvaheline tipptaseme tõestus.

UUE MAZDA3 HINNAKIRI (PDF)

UUS MAZDA3