Uudised

Tagasi

Uhiuus 2019. aasta Mazda3 pälvis 5-tärnilise Euro NCAP-i ohutushinnangu

Uhiuus 2019. aasta Mazda3 pälvis viimastes testides maksimaalse, 5-tärnilise Euro NCAP-i ohutushinnangu. Eelmise aasta Mazda6 järel on see teine Mazda, mis saab uue ja rangema 2018. aasta Euro NCAP-i kokkupõrkehinnangus viis tärni.

Uus Mazda3 esines muljetavaldavalt kõigis neljas Euro NCAP-i testikategoorias: täiskasvanud sõitja, autos olev laps, haavatav liikleja (jalakäijate ohutus) ja ohutusabi. Saavutuse taga on kolm peamist tegurit: kõige uuema sõidukiarhitektuuri Skyactiv kasutuselevõtt, millel on väga jäik ja lööke neelav, kuid samas kerge kere; veelgi ulatuslikumad ohutustehnoloogiad i-Activsense, mis aitavad juhtidel tuvastada võimalikke riske ja vähendada kahju ja vigastuste tõenäosust; ning täiustatud jalakäijate kaitse.

Uus Mazda3 saavutas täiskasvanud sõitja kategoorias tõeliselt suurepärase 98% tulemuse, saades maksimaalsed punktid esiosa laupkokkupõrkes ning nii auto kui ka postiga külgkokkupõrkes. Mazda süsteem Smart Brake Support sai ka madala kiirusega testides täispunktid, kusjuures kokkupõrget välditi kõikides stsenaariumides.

Suurepärane 87% laste ohutuse tulemus sisaldab maksimumpunkte lapse ohutuse dünaamilistes testides nii esi- kui ka külgkokkupõrkes. Haavatava liikleja (jalakäijate ohutuse) testides saadi samuti märkimisväärne tulemus 81%, sealhulgas maksimumpunktid jalakäijate jalgade ja puusapiirkonna kaitses. Ohutusabi kategooria suurepärane 73% tulemus tõestab uue Mazda3 tervikliku ohutusfunktsioonide süsteemi i-Activsense tõhusust.