Uudised

Tagasi

Mazda revolutsiooniline mootor Skyactiv-X on kohal!

Mootori Skyactiv-X teeb ainulaadseks Mazda patenteeritud süüteküünaldega kontrollitav kompressioonsüüte (SPCCI) tehnoloogia, mis võimaldab kütuse ja õhu segu süütamismeetodi bensiini ja diiselmootorite põlemiskambris kombineerida. See tähendab, et segu süüdatakse nii rõhu kui ka süüteküünlaga. Tegemist on esimese seeriatootmises oleva sellist tüüpi mootoriga maailmas.

Mazda insenerid ütlevad, et see tehnoloogia võimaldab nautida nii sädesüüte kui ka kompressioonsüütega kaasnevaid eeliseid, st bensiinimootori võimsust suure pöördemomendi korral ja diiselmootori haardumist madala pöördemomendi juures. 2,0 l Skyactiv-X võimsus on 180 PS ja pöördemoment 224 Nm. WLTP-tsüklis tarbib mootor vaid umbes 4,6 l bensiini 100 km kohta, samas kui selle süsinikdioksiidi heitkogus on ainult 96 g/km.

Mazda3 mootori Skyactiv-X saab varustada ka Mazda M hübriidtehnoloogiaga. 24 V käivitusgeneraatorit sisaldav kerge hübriidjõuülekanne aitab vähendada kütusekulu ja süsinikdioksiidi heitkogust.

Mootoreid Skyactiv-X saab paigaldada nii Mazda3 luukpäradele kui ka sedaanidele. Mootorit saab kombineerida Skyactiv-MT manuaalkäigukasti ja Skyactiv-Drive'i automaatkäigukastiga. Luukpärasid saab tellida ka Mazda nelikveoga i-Activ.

Kliendid, kes selle mootoriga varustatud uhiuue Mazda3 tellivad, saavad Mazda edasimüüjatelt oma auto kätte sel sügisel. Mazda3 Visioni hind algab 24 590 eurost. Mazda3 Visioni standardvarustuses on olulist infot esiklaasil näitav esiklaasinäidik, isekohanduv arvuti, 7-tolline suhtlusekraan ja LED-sisevalgustus.