Uudised

Tagasi

Uus Nissan JUKE kujundab kompaktsed crossover’id ümber, pakkudes suuremat isikupära, paremat jõudlust ja murrangulist tehnoloogiat

 

  • Uus Nissan JUKE teeb oma ülemaailmse debüüdi viies linnas Euroopas – turul, kus on müüdud peaaegu miljon JUKE’it alates hetkest, mil see määratles kompaktsete crossover’ite segmendi üheksa aastat tagasi.

  • Stiilsed kupee-crossover’i jooned ja sportlik hoiak koos suurenenud ruumikuse ja kaasaegse salongiga seavad uue disainistandardi.

  • Uus tehnoloogia, sealhulgas Nissan ProPILOT ning teabe- ja meelelahutussüsteem NissanConnect koos parda-Wi-Fi, nutitelefoni integreerimise ja ilma kaablita uuenduste edastamise võimalusega muudab juhtide elu lihtsamaks ja turvalisemaks.

  • 1,0-liitrine 3-silindriline turboülelaaduriga mootor koos 6-käigulise manuaal- või 7-käigulise topeltsiduriga käigukastiga tagab parema jõudluse, kütusesäästlikkuse ja rafineerituse.

Ligikaudu kümme aastat pärast seda, kui Nissan JUKE seadis standardi oma eripärase isiksuse ja sõidurõõmule suunatusega, on saabumas uue põlvkonna Nissan JUKE, et segment uuesti ümber kujundada. Uus JUKE pakub sama suurt sõidurõõmu nagu alati ning toob kaasa uuel tasemel jõudluse ja tehnoloogia silmatorkavas ning ruumikas kupee-crossover’i keres.

Nissan JUKE, mida on Euroopas teedel peaaegu üks miljon sõidukit, on klientide südames tänu oma silmapaistvale kujundusele. Järgmise põlvkonna JUKE – mis avalikustati täna Londonis, Pariisis, Milanos, Barcelonas ja Kölnis – on loodud Euroopa autojuhtidele, kes väärtustavad crossover’ite segmendis lisaks praktilisusele ka disaini, tehnoloogiat ja jõudlust.

„Nissan JUKE on tagasi oma ainulaadse identiteedi, veelgi suurema iseloomu, põneva jõudluse ja juhi vajadustele vastava täiustatud tehnoloogiaga,” ütles Nissan Europe’i tooteplaneerimise asepresident Ponz Pandikuthira. „Uus disain ja põnev sõiduelamus tõmbavad ligi järjest rohkem kliente, kes eelistavad kompaktseid crossover’eid. JUKE on suureks saanud, säilitades siiski lõbusad sõiduomadused, mis on selle alati esile tõstnud. ”

SPORTLIK DISAIN

Nissan JUKE naaseb B-crossover’ite segmenti ja kehtestab uue standardi suuremate mõõtmete ja sportliku hoiaku, silmatorkavate 19-tolliste valuvelgede ning kupee stiilis hõljuva katusekujundusega. Uusima JUKE’i põhivarustusse kuulub täis-LED-tehnoloogia ja sõiduk on säilitanud oma ikoonilised ümmargused esituled, millele on lisatud uus Y-kujuline signatuur, mis täiendab Nissani V-kujulist iluvõret. 11 kerevärvi valikule on lisatud eksklusiivne kerevärv Sunset Red.

Ka sisemuses on tehtud muudatusi – uues JUKE’is on nii kaasreisijate kui ka nende asjade jaoks rohkem ruumi: tagumine põlveruum on suurenenud 5,8 cm ja tagumine pearuum 1,1 cm võrra ning pagasiruum mahutab 422 liitrit – mis tähendab 20% rohkem hoiuruumi. Uue kujundusega salong pakub stiili ja mugavust, mida suurendavad juhi parem asend, suurem ruumikus taga ning kasutajasõbralikumad juhtnupud ja panipaigad. Uued pehmed materjalid armatuurlaual, uksel ja jalgade juures loovad esmaklassilise tunnetuse, mida täiendavad põhivarustusse kuuluvad monoform-stiilis sportistmed ja valikuline Alcantara® või nahkpolster.

Uuel tasemel isikupärastamise võimalusi pakkuv uus varustustase N-Design võimaldab klientidel JUKE’i kujundada täiesti oma käe järgi. Saadaval on mitu värvikombinatsiooni kere, katuse ja salongi jaoks, mis toovad esile JUKE’i linnaliku, esmaklassilise ja sportliku iseloomu. Saadaval on ka välimuse isikupärastamise valikud kohandatavate põrkeraudade, küljeliistude ja 19-tolliste valuvelgede näol.

 

SPORTLIKUD SÕIDUOMADUSED

Sportlik JUKE on loodud kiiruse jaoks, kuid see uus kupee-crossover on samal ajal ka suureks kasvanud. See on nüüd 4210 mm pikk, 1595 mm kõrge ja 1983 mm lai, mis aitab saavutada parema ruumikuse, kuid samas on see ka kompaktne ning 23 kg kergem. Tänu ülitugevale terasele on uue mudeli platvorm jäigem, mis suurendab stabiilsust, jõudlust ja kurvide läbimise võimet ning pakub uuel tasemel enesekindlust ja kontrolli.

JUKE’i viib edasi tõhus 1,0-liitrine 3-silindriline turboülelaaduriga DIG-T 117 hj bensiinimootor, mis annab juhtidele parema jõudluse, kütusesäästlikkuse ja rafineerituse. Saadaval on kaasahaarav 6-käiguline manuaal- või sportlik 7-käiguline topeltsiduriga (DCT) käigukast ja sõidurežiimi valits (Eco, Standard, Sport), mis võimaldab juhtidel olenevalt sõiduoludest hõlpsalt valida sobiva sõidustiili maksimaalse sõiduelamuse saamiseks.

TIPPTASEMEL TEHNOLOOGIA

JUKE on nüüd varustatud Nissani teabe- ja meelelahutuse ning juhiabitehnoloogiaga. Sellele on lisatud Nissani intelligentse mobiilsuse tehnoloogia, mis teeb sõidukist seni kõige paremini ühendatud Nissani, mis annab juhile personaalse juhtimiskeskuse.

Nissani intelligentne mobiilsus

Esimest korda on JUKE’il saadaval Nissani täiustatud ProPILOTi tehnoloogia, mis aitab elektrooniliselt roolida, kiirendada ja pidurdada. See on mõeldud kasutamiseks maanteel ühe sõiduraja piires ning see teeb pikad sõidud ja liiklusummikutes seismise lihtsamaks.

Lisaks pakub JUKE terviklikku ohutuslahenduste paketti, kuhu kuuluvad intelligentne hädapidurdusabi koos jalakäijate ja jalgratturite tuvastamisega, liiklusmärkide tuvastamise süsteem, intelligentne sõidurajalt kõrvalekaldumise takistamise süsteem, tagant ristsuunas läheneva sõiduki hoiatussüsteem ja selles segmendis esmakordselt pimeala jälgimise süsteem. Pimeala jälgimise süsteem hoiatab juhti, kui auto satub pimealasse ja juhib JUKE’i oma sõidurajale tagasi.

Ühenduvus, teabe- ja meelelahutus ning BOSE® Personal® Plus

Uue teabe- ja meelelahutussüsteemiga NissanConnect saavad kliendid kasutada lahendusi Apple CarPlay® ja Android Auto, et peegeldada oma nutitelefoni rakendused 8-tollisele puuteekraanile. Juhid pääsevad juurde ka lahendusele nagu TomTom Maps ja Live Traffic.

Rakendus NissanConnect Services on ideaalne mobiilne kaaslane, andes klientidele kontrolli oma auto erinevate aspektide üle. Nissan JUKE’i omanikud saavad nüüd vaadata oma sõiduki ukseluku olekut ja lukustada või avada oma Nissanit otse nutitelefonist. Ohutuse suurendamiseks saavad juhid enne sõidu alustamist kontrollida ka rehvirõhku ja õlitaset.

Juhi ja kaasreisijate käsutuses on ka helisüsteem Bose® Personal® Plus. Kaheksa võimsa kõlariga, mille hulgas on kaks UltraNearfield kõlarit, mis on integreeritud mõlemasse esiistmesse, saavad kuulajad nautida ülikvaliteetset kaasahaaravat muusikat.

Uue Nissani JUKE tootmine jätkub Nissani auhinnatud tootmistehases Sunderlandis, Ühendkuningriigis. Esimesed tarned klientidele algavad Euroopa turgudel novembri lõpus.

Engine

Turbocharged 1.0 l (999 cc) three-cylinder gasoline

E6D-TEMP

Power and torque output

117 PS / 86 kW @ 5,250 RPM

180 Nm @ 1,750 RPM

200 Nm (with Over Torque function1)

Transmission

Six-speed manual (6MT)

Seven-speed dual clutch (DCT7)

Acceleration (0-100 km/h) (secs)

10.4

 11.1
(provisional)

Maximum speed (km/h)

180

180

Wheels/tyres

·         16 inch steel - 215/65 (standard on Visia grade)

·         17 inch alloy – 215/60 (standard from Acenta)

·         19 inch alloy – 225/45 (standard on Tekna and N-Design)2

Front suspension

Macpherson Strut type

Rear suspension

Twist beam, coil spring type

Brakes front/rear

Disc, 280 mm / Disc, 260 mm (from N-Connecta)

w/ ABS, BA, EBD, TCS, VDC

Exterior dimensions (mm)

·         Length: 4,210

·         Overall Width with mirrors open: 1,983

·         Height: 1,595

·         Wheelbase: 2,636

Rear cabin dimensions (mm)

·         Rear knee room: 583

·         Rear head room: 22

·         Rear shoulder room: 1,320.3

Luggage space capacity and dimensions

·         Max. boot aperture width (mm): 1,072

·         Base boot aperture width (mm): 1,003

·         Luggage capacity (l): 422

Min. kerb weight

(N-Connecta)
(kg)

1,192
(provisional)

1,210
(provisional)

Infotainment and connectivity

·         NissanConnect in-car infotainment system with 8 inch touch screen display (standard on Acenta, N-Connecta, Tekna and N-Design)

o    Apple® CarPlay, Android® Auto*

·         NissanConnect Services (option on Acenta, N-Connecta, Tekna and N-Design)

o    Nissan on Google Assistant (available in Denmark and Sweden)*

o    In-Car WiFI***

o    Driving History & Analysis*

o    Maps & Live Traffic**

o    Nissan Help & Support*

o    Breakdown Call*

o    Vehicle Health*

o    Smart Alerts**

·         Colour TFT screen (4.2 inch standard on Visia, Acenta, 7 inch standard on N-Connecta, Tekna and N-Design)

·         BOSE® Personal® Plus sound system (option from N-Connecta)

o    Eight speakers, including UltraNearFIeld headrest speakers for driver and front passenger

Safety features

·         Standard on all grades safety functionalities

o    Emergency Call*

o    Cruise Control & Speed Limiter

o    Intelligent Emergency Braking 
with Pedestrian & Cyclist Recognition

o    Intelligent Lane Intervention and Warning

o    High Beam Assist

o    Traffic Sign Recognition linked to Cruise Control

o    Hill Start Assist

·         Intelligent Cruise Control (standard on Tekna; option on N-Connecta and N-Design)

·         Nissan ProPILOT (standard on Tekna; option on N-Connecta and N-Design)  

·         Around View Monitor (standard on Tekna; option on N-Connecta and N-Design)

·         Intelligent Driver Alertness (standard on Tekna; option on N-Connecta and N-Design)

·         Blind Spot Intervention (standard on Tekna; option on N-Connecta and N-Design)

·         Rear Cross-Traffic Alert (standard on Tekna; option on N-Connecta and N-Design)

Seating capacity

5

Warranty

3 years / 100,000 km

* Free for seven years, then pay per use.

**        Free for three years, then pay per use.

*** Paid only, not available in Estonia, Latvia and Lithuania

Over Torque function provides an additional 20 Nm for 25 seconds upon application of full throttle. The function is applied from second gear through to the longest gear.

19 inch standard application on Tekna in Finland, Sweden, Estonia, Latvia and Lithuania. 17 inch standard application on Tekna in Denmark.