Uudised

Tagasi

Eurostauto OÜ koostöös Elektritransport OÜ-ga avas kahesüsteemse avaliku elektriautode kiirlaadimispunkti

Eurostauto OÜ koostöös Elektritransport OÜ-ga avas täna Tallinnas Mustamäel Euroopa standardil põhineva kahesüsteemse avaliku elektriautode kiirlaadimispunkti, millega on võimalik muretult laadida kõiki elektriautosid. 

Tallinnas Mustamäe linnaosas asuva Eurostauto ees avatud laadimispunktis on alates tänasest 50kW kahesüsteemne laadija, mis vastab nii CCS kui ka CHAdeMO standarditele. Varasemalt on Eestis olnud avalikuks kasutamiseks olemas peamiselt CHAdeMO tüüpi laadijad, mis on keskendunud Jaapani päritolu elektriautode teenindamisele. CCS standard sobib ka Euroopa ja Lõuna-Korea elektriautode kiirlaadimiseks. Kahesüsteemseid laadijaid on viimasel ajal järjest lisandunud ja nüüd on ka Eurostauto Tallinna esinduse juures see olemas.

Eurostauto esinduse juhataja usub, et elektriautode turg on kindlasti tõusev trend. “Olen veendunud, et elektriautode kasutusele võtmine on lähiaastatel tugevas tõusutrendis ning sellega seoses on avalike laadimispunktide võrgu täiendamine väga oluline. Mida rohkem selliseid kiirlaadijaid tekib, seda enam hakatakse huvi tundma ka elektriautode vastu, mis on meiegi mudelivalikus Nissan Leaf´i ja e-NV200 näol olemas,” lausus Õitspuu.

Elektritransport OÜ laadimislahenduste juhi Rain Neemlaid´i sõnul on kahesüsteemsete kiirlaadijate lisandumine elektriautode levikuks väga oluline. Elektritransport töötab selle nimel, et elektriautode laadimine oleks lähitulevikus lihtsam ja mugavam kui täna bensiiniauto tankimine. Antud laadija suudab 40kWh akuga Nissan Leafi 80%-ni laadida 30-40 minuti jooksul. Kui arvestada, et Leaf suudab ühe laadimisega läbida 200-270 km, siis keskmine eestlane peaks autot kiirlaadijas laadima vaid korra nädalas. Laadimise aja saab ühildada näiteks toidupoes oste sooritades, nii ei pea inimene auto laadimist eraldi ootama. 

Efacec QC45 kiirlaadimisjaam suudab laadida kõiki laadimisstandardeid järgides. Pärast kasutaja tuvastamist (kui autentimine on vajalik) valib laadija laadimisstandardile vastava ühilduvuse sõidukiga. Aku laadimise olek kuvatakse ja laadimistsükkel lõpeb iseenesest, kui aku saab täis. Kasutaja saab laadimise ka omapoolse käsuga lõpetada. Laadija kasutamiseks tuleb end registreerida Elektritranspordi kodulehel (elektritransport.ee). 

Praeguseks on Eestis CHAdeMO ja CCS kombineeritud laadimise standardiga kiirlaadimisjaamasid paigaldatud 10tk: Tartu kesklinna 5, Jürisse 1 ABB tehase ette, Pärnus Niidu tänava Hesburgeri ette 1, Kristiines Topauto juurde 1, Alexela Peterburi tee 77 tanklas 1 ning nüüdsest 1 ka Eurostauto Tallinna esinduse ette Mustamäel.

Eurostauto Tallinna esinduse avalik kombineeritud kiirlaadimisjaam asub aadressil Kadaka tee 72a.

Eurostauto OÜ tegeleb Nissani ja Mazda autode müügi ja hooldusega Tallinnas ja Pärnus.

Lisainfo:

Meelis Õitspuu

Eurostauto Tallinna esinduse juhataja

Tel: 5 078 400

e-post: meelis@eurostauto.ee