Uudised

Tagasi

Nissan esitles CES-il uut kerget mürasummutustehnoloogiat

Nissan esitleb selle aasta CES-il uut materjali, mis aitab autosalongid vaiksemaks muuta samal ajal aga ka suurendades energiatõhusust.

LAS VEGAS (9. jaanuar 2020). Nissan esitleb tänavusel CES-il uut materjali, mis aitab autosalongid vaiksemaks muuta suurendades samal ajal ka energiatõhusust.

Nissan demonstreerib sel nädalal Las Vegases messil CES 2020 uut kerget heliisolatsioonimaterjali ehk akustilist metamaterjali.

Uue materjali koostis on lihtne. Võrekonstruktsiooni ja plastkihi kombinatsioon kontrollib õhu vibratsioone, et piirata lairibamüra (500–1200 hertsi), nagu maantee- ja mootorimüra, edasikandumist.

Praegu koosneb enamik selle sagedusriba isoleerimiseks kasutatavatest materjalidest peamiselt raskest kummiplaadist. Nissani uus akustiline metamaterjal kaalub nendest neljandiku, tagades samal tasemel heliisolatsiooni.

Selle lihtsa struktuuri tõttu on materjali kulukonkurentsivõime masstootmise mõistes peaaegu sama, mis praegustel materjalidel või isegi parem. Seetõttu saab seda materjali kasutada ka sõidukites, kus heliisolatsioonimaterjalide kasutamine on praegu kulude või massi tõttu keeruline.

Nissan alustas metamaterjali tehnoloogia uurimist 2008. aasta paiku. Tol ajal kasutati metamaterjali ülitundlikes antennides, mida kasutati elektromagnetiliste lainete uurimiseks. Nissan võttis metamaterjali tehnoloogia kasutusele helilainete vallas, millele järgnes akustilise metamaterjali leiutamine.

Sõidukite kergemaks muutmine aitab energiatõhususe suurendamise kaudu vähendada sõitmise keskkonnamõju. See suurendab ka sõidurõõmu, sest vaikne salong muudab sõitmise veelgi mugavamaks.

Messi CES 2020 külastajad saavad uut akustilist metamaterjali näha ja kogeda Nissani väljapanekul Las Vegase konverentsikeskuse põhjahallis boksis 6306. Sel aastal kestab mess 7.–10. jaanuarini.

Intervjuud Nissani täiustatud materjalide inseneri Susumu Miuraga saab YouTube'is. Viimased CES 2020 uudised leiate Nissani globaalsest CES-i uudiste keskusest. Meid leiate ka Twitterist, Instagramist, YouTube'ist ja LinkedInist (sildid: #Nissan #CES2020 #NissanCES).

Nissani uut kerget heliisolatsioonimaterjali ehk akustilist metamaterjali näidatakse sel nädalal Las Vegases messil CES 2020. Uue materjali koostis on lihtne.
Võrekonstruktsiooni ja plastkihi kombinatsioon kontrollib õhu vibratsioone, et piirata lairibamüra (500–1200 hertsi), nagu maantee- ja mootorimüra edasikandumist.