Uudised

Tagasi

Nissan avalikustas kaks GT-R-i erimudelit

NISSAN GT-R

Nissan avalikustas eile kaks eriversiooni GT-R-ist, mis jõuavad praeguse info kohaselt Jaapanisse ja USA-sse. Masinaid toodetakse kokku 100 tükki.

R35 põlvkonna GT-R avalikustati juba 2007. aastal ning nimest kadus kuulus Skyline. GT-R-i ja Skyline’i ajaloo kohta saab täpsemalt lugeda siin.

Nüüdseks sosistatakse üha enam ka uue põlvkonna tulekust – on ju R35 mudelipõlvkond läbinud lausa kaks “näokergitust” ning toodetud lugematult erimudeleid… Masin, mis omal ajal oli revolutsiooniline, on nüüd ajale jalgu jäämas. Konkurendid on järele tulnud, samal ajal kui GT-R on hinna osas omakorda neile järele tõmmanud. Uuendust on väga vaja!

Kuid enne seda on välja tuldud veel kahe erimudeliga: GT-R Premium Edition T-spec ja GT-R Track Edition Engineered by NISMO T-spec. Nissani sõnul inspireeris mudeleid enim sõnadepaar trend ja traction. Vähemalt esimene kahest erimudelist peaks jõudma ka Ameerika Ühendriikidesse.

NISSAN GT-R
NISSAN GT-R

Mõlemad mudelid on saanud keraamilised pidurid, süsinikkiust spoileri ning mudelipõhise eksklusiivse kapoti ja embleemid. Tagasi on R34 Skyline’ilt tuttav erivärv Millennium Jade ja R33 ja R34 Skyline GT-R erimudelitelt leitav Midnight Purple – viimane on valguse käes muutuv pärlmuttervärv, mis saanud inspiratsiooni virmalistest. Nendes toonides mudelid on praeguseks meeletult hinnalised.

Mõlemad T-spec mudelid on sarnased eelkäijaga Track Edition – tiivad on laiemad, et ära mahutada laiemad Rays sepisveljed ning üle on võetud rajafookusega GT-R Nismo pidurijahutus. Vedrustust on kergemaks tehtud.

Track Edition Engineered by NISMO T-spec aga saab lisaks spoilerile ka süsinikkiust kapoti ja pagasiluugi. Rohkem detaile ametlikult välja öeldud pole, kuid mootor ja käigukast on muutmata – vana hea VR38DETT koos GR6 topeltsiduriga käigukastiga.

Automaailma reaktsioon on polariseeritud – legendaarsete värvide tagasi toomist on kiidetud, kuid paljude arvates peaks R35 GT-R-il “surra lastama”, et järeltulijale ruumi teha. Uus Z on kohal, aeg oleks ka tipmist halo-autot uuendada.

Eile toimunud otseülekanne on vaadatav allpool:

Autor: VELI V. RAJASAAR