Uudised

Tagasi

Euroopa suurim energiasalvestussüsteem varustab staadionit Johan Cruijff Arena elektriga

See ainulaadne projekt on saanud teoks tänu koostööle Nissani, Eatoni, BAMi, The Mobility House’i ja Johan Cruijff ArenA vahel ning seda toetas Amsterdam Climate and Energy Fund (AKEF) ja Interreg.

3-megavatise võimsusega salvestussüsteem tagab staadionile, selle külastajatele, naabritele ja Hollandi energiavõrgustikule töökindlama ning tõhusama energiavarustuse ja -kasutusvõimaluse. Energiasalvestussüsteemis on ühendatud Eatoni energia muundamise seadmed ning 148 Nissan LEAFi akut, mis loob nii jätkusuutlikuma energiasüsteemi kui ka ringmajanduse elektriautode akude jaoks.

 „Tänu sellele energiasalvestussüsteemile saab staadion kasutada enda jätkusuutlikku energiat arukamalt ning saab ettevõttena Amsterdam Energy ArenA BV pakkuda teistele akude saadaolevat salvestusmahtu,” ütles Johan Cruijff ArenA innovatsioonijuht Henk van Raan. „ArenAle on tagatud märkimisväärne energiavarustus isegi elektrikatkestuse ajal. Selle tulemusena aitab staadion Hollandi energiavõrgustiku stabiilsemaks muuta. Johan Cruijff ArenA on üks kõige jätkusuutlikumaid staadione maailmas ja see näitab teed nutikate uuenduste kasutusele võtmisel nagu see ainulaadne energiasalvestussüsteem.”

„Meil on hea meel, et saame olla osa Euroopa suurimast energiasalvestussüsteemist, mis on loodud availku hoone jaoks. Tänu Johan Cruijff ArenAle saame demonstreerida, et Nissani elektriautode akude taaskasutamine aitab muuta kogu energiasüsteemi tõhusamaks ja jätkusuutlikumaks. Asetame oma elektrilise ökosüsteemi jätkusuutliku tuleviku keskmesse, muutes viisi, kuidas me sõidame, ja ka viisi, kuidas me elame, ” ütles Nissan Energy tegevdirektor Francisco Carranza.                                                                                                                                                                                  

Paindlik salvestusmaht

Energiasalvestussüsteem mängib olulist rolli Johan Cruijff ArenA energia pakkumise ja nõudluse tasakaalustamisel. Salvestussüsteemi võimsus on 3 megavatti ja kogumahutavus 2,8 megavatt-tundi, mis on piisav mitme tuhande majapidamise varustamiseks energiaga. See mahutavus tähendab ka seda, et ArenA katusel olevast 4200 päikesepaneelist saadud energiat saab salvestada ja kasutada optimaalselt. Energiasalvestussüsteem pakub varuvõimsust, vähendab diiselgeneraatorite kasutamise vajadust ja vähendab energiavõrgustiku koormuse suurenemist kontsertide ajal.

Johan Cruijff ArenA

Johan Cruijff ArenA on oluline staadion rahvusvaheliste mitmeotstarbeliste tippstaadionide hulgas. See on koduks jalgpalliklubile AFC Ajax, seal mängib Hollandi jalgpallikoondis ning seal toimuvad suured kontserdid, tantsuüritused ja ärikohtumised. Johan Cruijff ArenA võõrustab aastas üle kahe miljoni külastaja. Johan Cruijff ArenA pakub publikule alati suurepärast elamust. Johan Cruijff ArenA pakub koos oma partneritega tipptasemel teenuseid ja võimalusi ning töötab pidevalt selle kallal, et pakkuda fännidele staadionil ja selle ümbruses optimaalset elamust. 

Amsterdam Innovation Arena

Staadioni uus energiasalvestussüsteem ja sellega seotud ettevõte Amsterdam Energy ArenA BV on Amsterdam Innovation Arena hallatava uuenduste programmi konkreetne tulemus, milles teadusasutused, valitsused ja ettevõtted, nagu BAM, Nissan, Eaton ja The Mobility House töötavad tuleviku staadioni loomise nimel.

Staadion ja seda ümbritsev ala toimivad elava laborina, kus saab katsetada uusimaid tehnoloogilisi lahendusi. Johan Cruijff ArenA Internationali kaudu jõuavad staadionidele ning sportimis- ja vaba aja veetmise aladele uuenduslikud kontseptsioonid ja ideed ning ka tõestatud lahendused staadionide rajamise, haldamise ja kasutamise vallas. Amsterdam Innovation Arena partnerid on: Johan Cruijff ArenA, Amsterdami linnavolikogu, Amsterdam Smart City, TNO, KPN, KPMG, Huawei, Microsoft, Signify, Nissan, Eaton, Honeywell ja BAM.