Uudised

Tagasi

Mazda MX-5 RF saab kõrgeima Red Dot autasu

"Parimatest parima" auhind MX-5 rotsteri kokkuklapitava kõvakatusega laugpärale RF kindlustab Mazda KODO põlvkonnale kuuenda, MX-5 ND-le teise Red Dot auhinna.

Mazda tõusis eile õhtul Saksamaal Esseni ooperiteatris taas poodiumile, et vastu võtta „Red Dot: Parimatest parim“ auhind Mazda MX-5 RF ja selle KODO – Soul of Motion disaini eest. See oli teine kord, mil neljanda põlvkonna ND MX-5 iga-aastasel Red Dot tootedisaini konkursil peaauhinna võitis. Euroopas selle aasta alguses lansseeritud RF (kokkuklapitava katusega laugpära) versioon Mazda legendaarsest rotsterist kordab pehme katusega variandi edu, mis sai sama au osaliseks 2015. aastal.

„See on pärast RF-i suunatud tohutuid pingutusi meile kõigile väga rõõmustav,“ kommenteeris auhinna vastu võtnud Mazda Europe disainijuht Kevin Rice. „MX-5 praegune põlvkond oli innovatsioonialane väljakutse nii disaini kui tehnoloogia mõttes, et ülal hoida rohkem kui veerand sajandit kestnud rikkalikku Jinba Ittai sõiduki ja juhi ühtsustunde traditsiooni. RF viib selle sammu võrra kaugemale, muutes auto omamise kogemuse laugpära-kujustuse ja äärmiselt unikaalse kokkuklapitava katuse paindlikkusega veel sügavamaks. Tulemuseks on vaieldamatult elegantne Jinba Ittai esitus kõikideks hooaegadeks ja olukordadeks sobiva MX-5 näol.“

Loomingulise sümbioosina vormist ja funktsionaalsusest on RF-l kolmeosaline elektriliselt kokkuklapitav kõvakatus, mille 13-sekundiline avanemis- või sulgemistsükkel on omaette vaatepilt. Seega kombineerib see kupeeliku ilmastikukindla praktilisuse juukseid sasiva tuule tunnetusega, mis algselt 1989. aastal esitletud NA MX-5 inspiratsiooniks oli. Ja sama agressiivse ilmega, tugeva hoiakuga, lühikeste üleulatustega ja SKYACTIV-alustehnoloogiaga nagu pehme katusega ND pakub RF kogu rõõmu, mida maailma enimmüüdud kaheistmelise auto juhid on õppinud hindama.

39 disainerist, professorist ja ajakirjanikust koosnev žürii andis kõige erakordsemale disainile reserveeritud „Parimatest parima“ auhinna 2017. aasta Red Dot tootedisaini konkursi rohkem kui 5 500 osaleja hulgast vaid 102-le.
Mazda on oma KODO-l põhinevate mudelitega nüüdseks võitnud kuus Red Dot auhinda: Mazda3 ja Mazda6 said auhinnad vastavalt 2014. ja 2013. aastatel ning Mazda CX-3 ja Mazda2 (koos pehme katusega MX-5-ga) 2015. aastal. Red Dot konkursi kriteeriumite hulgas on innovaatilisus, funktsionaalsus, ergonoomika, sümboolne ja emotsionaalne sisu, iseenesestmõistetav kvaliteet ja ökoloogilisus.

Auhinnatud tooteid, mida sel aastal valitakse 47 kategoorias, sealhulgas autod ja mootorrattad, saab viie nädala vältel näha Red Dot Design Museum Essenis ning need on ära teeninud õiguse kanda „red dot“-sümbolit. Essenis paikneva Design Zentrum Nordrhein-Westfaleni 1955. aastal loodud Red Dot on üks maailma suuremaid tootekonkursse.