Uudised

Tagasi

KAKS MAZDAT 2020. AASTA MAAILMA AASTA AUTO KOLME FINALISTI HULGAS

Esimest korda on 2020. aastal maailma aasta auto (WCOTY) finaali esikolmikus kaks sama margi autot. Mazda CX-30 ja Mazda3 – kaks esimest Mazda uue sõidukipõlvkonna liiget – saavad sel aastal Kia Telluride’i kõrval silmapaistva tiitli. Kiidetud Kodo välisilmega Mazda3 kuulub ka 2020. aasta maailma autodisaini aasta auhinna kolme parima hulka. Nii võib Mazda3 korrata Mazda MX-5 2016. aastal saavutatud topelttriumfi.

Revolutsioonilise mootoriga Skyactiv-X on saadaval nii 2019. aastal lansseeritud uhiuus kompaktne linnamaastur CX-30 kui ka neljanda põlvkonna Mazda3. Maailma esimene masstootmises kompressioonsüütega bensiinimootor ühendab diisel- ja bensiinimootori eelised, et saavutada parem jõudlus ja tõhusus. Esiletõstmist väärt on ka Mazda uusim sõidukiarhitektuur Skyactiv, millega kaasneb Jinba Ittai sõidurõõm, ja Mazda M-hübriidsüsteem, mis on mõlema bensiinimootori standardvalikus.

Mõlemal mudelil on uus inimkeskne salongidisain ning täiustatud helisüsteem. Lisaks on Mazdas salongimüra vähendamiseks kasutusel nn kahe-seina konstruktsioon – põrandakatte ja kerepaneeli vaheline ruum. Valikus on uus, 8 kõlariga Mazda Harmonic Acoustics või 12 kõlariga BassMatchiga kvaliteethelisüsteem Bose®. Viimane neist põhineb Mazdas välja töötatud kõlaripaigutuse kontseptsioonil. Helikomponendid on asetatud ebatraditsioonilistesse kohtadesse, et süsteemi konfiguratsiooniga BassMatch saavutada selgem, sujuvam ja tasakaalustatum heli.

Omapärane Jaapani autotootja on olnud üks alustalasid aasta auto konkursil, mida korraldatakse juba 2005. aastast. Pärast Mazda2 võitu 2008. aastal sai mudelist MX-5 esimene auto, mis võitis 2016. aastal peaauhinna ja lisaks veel ühes kategoorias, pälvides maailma aasta autodisaini auhinna.

Maailma aasta auto kuulutatakse välja 8. aprillil 2020. aastal New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel koos nelja teise kategooria, sh aasta linnaauto ja aasta võimsaima auto võitjatega. Autode valimisega tegeleb 25 riigist pärit autoajakirjanikest koosnev 86-liikmeline žürii.